Album TICHÁ RADOST

Kapela Mrakoplaš letos slaví 25 let od svého založení. Kromě jiných akcí, které jsme k tomuto jubileu připravili, natáčíme dlouho avizovanou novou desku, která by měla vyjít na jaře letošního roku. Toto tématické album, na kterém pracujeme, bude mít opět dynamický a syrový zvuk, podobný tomu, který znáte z našich koncertů a z předchozí desky Hlídač. Novinkou na „Tiché radosti“ ale budou hosté, kteří obohatili aranže a výsledný zvuk kapely a dali písničkám to, co jsme si přáli ve svých představách.  Natáčí se postaru, analogově, s důrazem na kvalitu nahrávky a na atmosféru, která by pak měla být znát i ve vašich obývácích, autech, sluchátkách, nebo všude tam, kde Mrakoplaše obvykle posloucháte.

Na desce uslyšíte 11 autorských písní a tři speciální hosty.

Album se bude jmenovat TICHÁ RADOST a bude obsahovat 11 našich vlastních písní, z nichž jedna patří k nejstarším a znáte ji z koncertů (na žádném našem albu ale ještě není) a ostatní songy jsou naopak úplně nové, nebo jsme je začali na koncertech hrát nedávno. Navíc se nám podařilo pozvat i několik velmi vážených hostů. V jedné písni s námi zazpívají Zdeněk Lahoda a David Vaňáč z vokální skupiny NomenOmen a několika dalších se k nám přidá náš milý kamarád a exkluzivní hráč na klávesové nástroje a klarinet, Milan Potoček. Tak doufáme, že vám i tato perná skutečnost udělá radost.

Ve studiích PROPAST, GERYS a ELDA vzniká album v nejvyšší zvukové kvalitě pro CD i LP!

A protože slavíme zase nějaké to výročí, chtěli jsme to udělat ve velkém stylu a splnit několik slibů, které jsme vám dali (a vlastně i sami sobě). Tichá radost je naším prvním tématickým albem a všechny písničky byly napsány s důrazem na jedno téma, které se povine celou deskou. Možná, že některé písničky vyzní melancholicky, možná až tajemně, ale každá z nich by vám na jejím konci měla vykouzlit alespoň malý a milý úsměv na tváři, protože naděje, že všechno dobře dopadne a že je vlastně všechno tak, jak má být je téměř hmatatelná. I tentokrát si pro nahrávání vybrali vynikajícího producenta a studiového experta Petra Kovandu, se kterým jsme natáčeli nejen ve Studiu PROPAST, které je svým zvukem a skvělou kvalitou nahrávek vyhlášené a umí nahraný materiál upravit i na LPčko ( ne bezdůvodně zde točí všechny své desky skupina Olympic), ale také v západočeském studiu GERYS, specializujícím se na zvuk „velkých“ bicích a v malém studiu ELDA, kde jsme natáčeli basové party. Kvalitní, pevný a sytý zvuk na LP opět obstará specialista na mastering, Oldřich Slezák z Rudolfina a ADK Prague. Tato disciplína totiž není úplně běžná a pokud chceme vydat album i na vynilu, musí mít patřičnou dynamiku, úpravu a také pořadí na obou stranách desky je hodně důležité pro výsledný ideální syrový a dravý zvuk.

Celkové náklady pro vydání desky “Tichá radost”

No a tady se konečně dostáváme k tomu, proč jsme se rozhodli vás opět oslovit a žádáme vás o pomoc. Celý tenhle projekt je finančně velmi náročný. Nahrávání, spolu s mixem a masteringem stojí 70.000 Kč, vylisování CDček 30.000 Kč, výroba LP desek v Loděnici 50.000 Kč, designy a tisk bookletu kolem 9.000 Kč a další režijní a PR plánované aktivity vyjdou zhruba na 20.000 Kč. Všechny vstupy se zdražují a je taky jasné, že pokud bychom čekali další měsíc, budou opět vyšší… Teď to vychází na 179.000 Kč.

Od vás bychom potřebovali pomoct sehnat posledních 50.000 Kč!

Nebojte, nejsme takoví nezodpovědní vyžírkové, abychom začali natáčet nové album a neměli jsme základní financování vyřešené. A neodvažujeme se samozřejmě po vás žádat peníze na celou desku. Z téhle velké sumy se nám už podařilo značnou část financí sehnat. Ať už nám pomohli přátelé, spolupracovníci, sponzoři, partneři projektu, anebo jsme do toho vložili naše vlastní úspory, máme téměř 3/4 nákladů vyřešených a teď nám chybí už jen 50000,-Kč na to, abychom mohli “Tichou radost” vydat přesně tak, jak jsme zamýšleli. LP sice vyjde později, protože lisování v Loděnici má plán výroby na rok dopředu, ale objednat to musíme už teď, že…?!

S vaší pomocí celý projekt zrealizujeme bez kompromisů!

Dalo by se tedy s nadsázkou říct, že nám chybí přesně těch 50000,-Kč, které potřebujeme pro vylisování LP desky. Pokud byste nám mohli pomoct my vybrali tuto částku, budeme mít všechny finance “pod střechou” už nyní a nebudeme muset čekat na to, až si na vynilovou desku vyděláme prodejem CDček. Tak co? Jdete opět do toho s námi? Pokud ano, jsme moc rádi a oslavíme to 5. 4. 2023 na křtu v Malostranské besedě!

Jsme už hodně blízko ke splnění tohoto snu a doufáme, že se nám to spolu s vámi podaří. Tak pokud se vám náš projekt líbí a naše žádost je pro vás smysluplná, vyberte si opět nějaké speciální odměny a my se budeme těšit, že se s vámi brzo uvidíme. Třeba na tom křtu alba… Anebo, že vám budeme moct poslat krásnou novou desku poštou. Těšíme se a děkujeme za případnou pomoc!

Váš Mrakoplaš